ВО "Свобода"

ENG

Віталій Коломієць
Віталій Коломієць

1970 року народження. Член Білоцерківської міської організації ВО "Свобода". Боєць батальйону "Донбас". Загинув в "Іловайському котлі" 29 серпня 2014 року.

Народився 21 травня 1970 року в селі Стеблів на Черкащині. Його мама Тамара Андріївна родом із Стеблева, вчитель за професією. Батько Валентин Павлович ‒ родом із Сухин, полковник запасу, помер на три роки раніше за сина. "Саме батьки виховали у характері Віталія патріотизм і любов до Батьківщини, розповів нам Сухинівський сільський голова Павло Коломієць ‒ двоюрідний брат загиблого героя. "Він завжди палко і щиро відстоював свою громадянську позицію. Був справжнім патріотом України,", - каже Павло.

Із Стеблева родина переїхала в Білу Церкву, де служив батько. 1987 року Віталій вступив у танкове училище.

З 1990 по 1994-й рік працював в органах Міністерства внутрішніх справ, з 1994 року - приватний підприємець.

З квітня 2014 року став членом націоналістичного об'єднання. Мав чітку громадянську позицію, разом із членами Білоцерківської "Свободи" брав активну участь у Революції гідности та початок війни.

Віталій Коломієць у складі батальйону Донбас. Фото Олександра Васюковича
Віталій Коломієць у складі батальйону Донбас. Фото Олександра Васюковича

Після початку війни болісно сприймав ситуацію в державі, тому невдовзі вступив до добровольчого батальйону "Донбас", де з кінця травня проходив службу як кулеметник.

Білоруський фотограф Олександр Васюкович створив фотопроект про війну на Донбасі, точніше про її особистостей, хлопців, які там воювали. На фото можна побачити бійця із позивним "Танкіст" - це свободівець із Білої Церкви Віталій Коломієць.

Віталій Коломієць з побратимами під Іловайськом. Фото Олександра Васюковича
Віталій Коломієць з побратимами під Іловайськом. Фото Олександра Васюковича

Журналістові вдалося записати і відеоінтерв'ю з героєм, де він розповідає про участь у Революції Гідности.

youtube.com.be.

З колоною автомобільною батальйону "Донбас" прорвався до с. Червоносільське. Після оголошення перемир'я з російськими військовими вийшов у поле вбік с. Многопілля, аби забрати загиблих та поранених. Був підступно застрелений російськими десантниками. 3-го вересня тіло "Танкіста" разом з тілами 96 інших загиблих у т.зв. Іловайському котлі було привезено до дніпропетровського моргу.

Віталію було 44 роки. Залишив по собі трьох дітей.

Героя поховали 10 вересня на Сухоярському цвинтарі у Білій Церкві. Попрощатися з ним вийшло все місто.

Посмертно нагороджений орденом "За мужність" III ступеня. Віталію посмертно присвоєння звання Почесний громадянин міста Біла Церква. Вулицю, на якій він мешкав, перейменовано із Чайковського на вулицю Віталія Коломійця. Йому було відкрито пам'ятну дошку на фасаді автопарку, де працював Віталій. У місті свободівці та бойові побратими проводять заходи вшанування пам'яті вояка.