ВО "Свобода"

ENG

26 липня
У Києві вшанували вояків-богданівців
У Києві вшанували вояків-богданівців

26 липня 2018 року в Києві відбулося вшанування козаків і старшин Першого Українського козацького полку ім. Богдана Хмельницького. Організаторами заходу виступили Історичний клуб "Холодний Яр", Київська міська "Свобода" та "Легіон Свободи".

Соліст легендарного рок-гурту "Тінь Сонця" Сергій Василюк, який вів захід, розповів присутнім про історичні обставини трагедії, що сталася 101 рік тому на залізничній станції Київ-Волинський. Як відомо, 26 липня 1917 року на залізничній станції Пост-Волинський (тепер ‒ Київ-Волинський) московські окупанти з кулеметів розстріляли ешелон Першого Українського полку ім. Богдана Хмельницького, вояки якого їхали на фронт. За твердженням історика Дмитра Дорошенка, московські окупанти вбили 16 богданівців і 30 поранили, а сотник 7-ї сотні 2-го куреня Богданівського полку Іван Островершенко, очевидець трагічних подій, засвідчував загибель близько півтори сотні богданівців.

Президент Історичного клубу "Холодний Яр" Роман Коваль у своєму виступі провів паралелі між богданівцями і добровольцями сучасної московсько-української війни. Історик зазначив: "Психологія української верхівки за 100 років не змінилася: і керівники Центральної Ради, і нинішнє керівництво України бояться українських ідеалістів зі зброєю в руках, хоч саме романтики-добровольці і є першими захисниками нашої батьківщини. Хто ж тоді при владі, якщо влада боїться захисників Вітчизни?".

Народний депутат від ВО "Свобода" Юрій Левченко наголосив на тому, що українці зобов'язані не допустити повторення помилок столітньої давнини, зокрема акцентував на неприпустимості поступок агресору, здачі національних інтересів, торгівлі з окупантами. Окремо свободівець повідомив про кричущі факти політичних репресій щодо воїнів-добровольців, до яких вдається теперішня влада.

Командир "Легіону Свободи" Олег Куцин підкреслив важливість добровольчого руху для збереження державного суверенітету України. Він зазначив, що саме добровольці зараз стоять на передньому краї оборони української державности. Олег Куцин наголосив на тому, що українці мають винести уроки з трагічних подій минулого і не допустити втрати державности.

Також на заході виступили: кандидат історичних наук, представник політичної партії "Національний корпус" Олександр Алфьоров, представник Благодійної ініціятиви "Героїка" Андрій Ковальов, народний депутат України ІІ ‒ IV скликань Михайло Ратушний та скульптор Дмитро Бур'ян.

Прес-служба Київської міської організації ВО "Свобода"