ВО "Свобода"

ENG

4 липня
Свободівці подали до ВР проект постанови, що врегульовує ситуацію на Поштовій площі
Свободівці подали до ВР проект постанови, що врегульовує ситуацію на Поштовій площі

Народні депутати від Всеукраїнського об'єднання "Свобода" подали до Верховної Ради альтернативний проект постанови, який врегулює питання щодо забудови на Поштовій площі столиці. Про це 4 липня 2018 року з трибуни парламенту заявив свободівець Андрій Іллєнко.

"Наш проект постанови має чітко врегулювати питання: зобов'язати Кабінет Міністрів вжити заходів для збереження об'єктів історико-культурної спадщини на Поштовій площі Києва, занести об'єкт культурної спадщини у відповідну категорію "пам'ятки національного значення" і, головне, створити Національний музей "Центр середньовічного міста" на території відкриття пам'ятки на Поштовій площі. Це унеможливить будь-які будівельні процеси", ‒ заявив народний обранець.

Свободівець заявив, що через позицію міського голови та більшості в Київраді, які допустили будівництво чергового торгово-розважального центру, унікальна історична пам'ятка може бути просто знищена вщент.

"Замість того, щоби залучати туристів, як це робить увесь світ, маючи тим паче таку унікальну спадщину, ‒ це намагаються знищити у варварський спосіб на догоду купці ділків.

Хрещення Русі почалося саме з цього місця ‒ це місце, де річка Почайна колись впадала в Дніпро. Саме там була Давньоруська вулиця, й зараз її просто хочуть знищити. Якщо Київська міська рада не може врегулювати це питання, то Верховна Рада має зупинити це безглуздя. Звертаюся до киян: нам треба перестати терпіти цю владу мародерів і людей, які взагалі не розуміють, що таке Київ. У Києві має бути та влада, яка буде підтримувати нашу історію й захищати нашу пам'ять", ‒ підкреслив Андрій Іллєнко.

Прес-служба Київської міської організації ВО "Свобода"