ВО "Свобода"

ENG

15 червня
Київська обласна "Свобода" зареєструвала громадський проект психологічної реабілітації ветеранів та учасників російсько-української війни
Київська обласна "Свобода" зареєструвала громадський проект психологічної реабілітації ветеранів та учасників російсько-української війни

Київська обласна організація ВО "Свобода" в співпраці з громадською організацією "Фонд "Велика Українська Мрія"" виступила з ініціативою розробити проект "Психологічна реабілітація ветеранів та учасників російсько-української війни".

Відповідний проект зареєстровано на сайті Київської міської ради у розділі "Громадський бюджет" під №598 (gb.kyivcity.gov.ua).

Відповідальною особою робочої групи по реалізації проекту є заступник голови обласної організації ВО "Свобода" з питань співпраці з ГО Сергій Калішук.

"В Україні існує велика проблема ‒ масові суїциди серед ветеранів та учасників війни. Із початку проведення антитерористичної операції вже більше 600 ветеранів покінчили з життям. За даними військової прокуратури, щотижня в зоні бойових дій вчиняють самогубство 2-3 військовослужбовці. Це напряму пов'язано з психологічним станом наших солдат та їх ставленням до процесів, які відбуваються в їхньому житті і житті суспільства. Зараз ми бачимо необхідність в розширенні мережі реабілітації наших бійців, які воюють нині, та тих які вже повернулись з фронту. Мова і про психологічну реабілітацію - адаптацію в умовах мирного життя. Доступність ‒ саме це і допоможе зробити наш проект, з використанням унікальних методик і новітніх IT-технологій, дієвим і масовим", - розповів про проект і саму проблему Сергій Калішук.

"Програма - це скомпільована лікувальна сесія, яка вдає виконуваний exe-файл, який містить у собі як код відтворення сесії, так і всі необхідні текстові і звукові дані. Таким чином скомпільована сесія є самостійною програмою, яка може бути запущена на комп'ютері, ноутбуці, планшеті або смартфоні пацієнта автономно. Ця властивість сесій дозволяє проводити лікування на значній відстані, а також тих пацієнтів, які хотіли б прослуховувати лікувальні сеанси у себе вдома у зручний для них час на своєму обладнанні.

На сучасному етапі інформатизації суспільства основним завданням програми є коректна робота лікувальних сесій на сучасних поширених версіях операційних систем Windows, Android, IOS.

Основне призначення проекту - позитивний вплив на мозок людини через органи зору і слуху з метою коригування психіки.

Програма створюється для використання у повсякденному житті ветеранами та учасниками російсько-української війни, а також родинами бійців. У своїй професійній діяльності програма може використовуватися психотерапевтами, психологами та іншими фахівцями суміжних напрямів.

Позитивний характер впливу програми виражається в наступному:

- підвищення продуктивності розумової діяльності;

- поліпшення пам'яті і уваги;

- стабілізація настрою;

- загальне тонізуючу дію на стан здоров'я;

- зростання фізичної та сексуальної активності;

- повернення інтересу до життя.

Планується досягти наступних результатів:

- Кардинальне зменшення випадків суїциду.

- Поліпшення загального стану здоров'я пацієнтів.

- Оздоровлення психологічного стану в суспільстві.

Сергій Калішук просить усіх небайдужих підтримати цей "Проект" №598 і проголосувати за нього на сайті "Громадський бюджет" КМР (gb.kyivcity.gov.ua). Інструкція з електронного збору підписів за цим посиланням gb.kyivcity.gov.ua.

Прес-служба Київської обласної організації ВО "Свобода"