ВО "Свобода"

ENG

17 травня
У Києві урочисто відзначать 250-річчя Коліївщини
У Києві урочисто відзначать 250-річчя Коліївщини

17 травня 2018 року Київська міська рада підтримала ініціятиву фракції ВО "Свобода" щодо відзначення річниці Коліївщини у травні цього року. Відповідно до рішення, виконавчий орган Київради (КМДА) спільно з райдержадміністраціями мають організувати тематичні інформаційні, навчально-виховні, культурно-мистецькі та инші заходи у навчальних закладах. Також заплановано проведення науково-практичних конференцій, засідань за круглим столом тощо.

"29 травня 2018 року виповнюється 250 років від дня початку Коліївщини ‒ відповідь на соціяльний, релігійний та національний гніт українців з боку Речі Посполитої на Правобережній Україні. Ці події Коліївщини несуть пересторогу усім ворогам української нації: окупантам, агресорам і українофобам, котрі посягають на прагнення українців мирно жити на своїй, Богом даній землі", ‒ зазначив співавтор проєкту рішення, депутат Київради Юрій Сиротюк.

Рішення спрямоване на активізацію патріотичного виховання української молоді та збереження пам'яти про визвольну боротьбу українського народу. Також за переконанням авторів документу, він сприятиме формуванню єдности української нації.

Прес-служба Київської міської організації ВО "Свобода"