ВО "Свобода"

ENG

31 березня
Олег Гелевей: Медики з України масово виїжджають за кордон
Олег Гелевей: Медики з України масово виїжджають за кордон

Українські медики масово виїжджають працювати за кордон. Про це розповів голова постійної комісії з питань охорони здоров'я та соціяльного захисту Київради Олег Гелевей під час зустрічі з громадою Деснянського району столиці.

"Український медперсонал масово виїжджає за кордон. Поки не буде справжньої реформи охорони здоров‘я, лікарі виїжджатимуть і надалі. Якщо нічого не зміниться в законодавчій базі, ми втратимо не тільки лікарів, а й медсестер. Лише 2017 року половина випускників медучилищ не приступила до роботи в Україні", ‒ наголошує свободівець.

Одночасно, як зауважує Олег Гелевей, населення України з кожним роком скорочується, а загалом за останню чверть століття країна втратила більше 10 мільйонів українців: "В Україні щодня помирає більше, ніж народжується. Всі реформи чинної влади спрямовані лише на економію коштів на життях українців. Так, у розробленій Кабміном медичній реформі міститься дуже багато корупційних схем і ризиків. Зокрема, це створення Національної служби здоров‘я, яка буде оперувати майже 115 млрд грн".

За словами депутата, нинішня реформа медицини ‒ це насправді псевдореформа, на впровадження якої додатково спрямовано аж 40 млрд грн, замість того, щоби направити ці кошти безпосередньо у лікарні, на закупівлю ліків та обладнання: "Поки ми повністю не усунемо від влади нинішній політичний клас ‒ олігархів, які не здатні на жодні реформи в національних інтересах України, в інтересах народу, ‒ ми не дочекаємося реальних позитивних змін".

Прес-служба Київської міської організації ВО "Свобода"