ВО "Свобода"

ENG

21 лютого
За позовом свободівця Юрія Левченка суд скасував рішення про забудову Рибальського півострова в Києві
За позовом свободівця Юрія Левченка суд скасував рішення про забудову Рибальського півострова в Києві

21 лютого 2018 року Окружний адміністративний суд Києва ухвалив рішення за позовом народного депутата України від ВО "Свобода" Юрія Левченка, яким визнав незаконним та скасував рішення Київради щодо затвердження детального плану території Рибальського півострова, що на столичному Подолі.

"Цей детальний план території, який протягнула злочинна кличковська більшість іще 29 вересня 2016 року, передбачав забудову території нинішнього заводу "Кузня на Рибальському" (колишня "Ленінська кузня") багатоповерховою житловою забудовою. Як відомо, даний завод напряму належить Президенту України Петру Порошенку та народному депутату, близькому другу Президента Ігорю Кононенку, ‒ пояснює ситуацію свободівець. ‒ Цей план фактично передбачає знищення військового підприємства, яке фактично працює, але на папері його зробили купою мотлоху. Це вже не просто шахрайство ‒ в нинішніх умовах це злочин проти держави! Знищення заводу відбувається для реалізації абсолютно комерційного проєкту з будівництва чергових багатоповерхівок. Це попри те що раніше стратегією розвитку міста передбачалося довкола центру столиці утворити кільце з громадсько-бізнесово-адміністративних центрів. А територію на Рибальському розглядали як ідеальне місце для її перетворення в адміністративно-бізнесовий квартал столиці".

"Порошенко і компанія вирішили розпорядитися територією півострова інакше ‒ банально забудувати її без урахування думки киян та всупереч положенням чинного Генерального плану Києва. Реалізація цього задуму обумовила би заселення Рибальського півострова додатково майже 20 тисячами людей. Замість розвантаження центру міста це спричинить транспортний колапс на Подолі, Оболоні та на суміжних територіях. При цьому житло, яке зараз рекламується як "вищого класу", насправді перетворилось би в справжнє ґетто, враховуючи місце розташування та щільність забудови", ‒ пояснив Юрій Левченко.

На його переконання, суд ухвалив законне рішення про скасування детального плану території, зважаючи на його суперечність генплану міста та з урахуванням грубих порушень процедури громадських слухань, яких фактично не проводили.

Прес-служба Київської міської організації ВО "Свобода"