ВО "Свобода"

ENG

14 грудня 2017
Фракція "Свободи" в Київраді вважає процес ухвалення бюджету столиці непрозорим
Фракція "Свободи" в Київраді вважає процес ухвалення бюджету столиці непрозорим

14 грудня 2017 року Київська міська рада голосами більшості підтримала проекти рішень щодо ухвалення до розгляду проекту бюджету столиці на 2018 рік та програми соціально-економічного розвитку. Фракція націоналістів не підтримала цих рішень, адже вважає процес ухвалення бюджету Києва непрозорим. Свою позицію свободівці озвучили під час брифінгу, який провели в міськраді.

"Нас не може влаштовувати підхід до процесу ухвалення бюджету. Бюджетна комісія лише взяла документ до розгляду, а влада вже намагається внести його в сесійну залу під час пленарного засідання.

Не відбувалося зустрічей із фракціями, влада не намагалася донести свого бачення процесу й самого документа, а також способів усунення проблем. Нам би дуже не хотілося повторювати гіркий досвід ухвалення Державного бюджету з мінімальним обговоренням та максимально закрито від громади. А судячи з усього, до того все якраз і йде", ‒ заявив голова фракції ВО "Свобода" Юрій Сиротюк.

Своєю чергою, депутат Київради свободівець Олег Чернецький, який входить до бюджетної комісії, зауважив: "Виконання бюджету Києва за 9 місяців 2017 року становить 57 %. Це значить, що нинішня влада, в тому числі й насамперед виконавча гілка та комунальні служби, не забезпечують ефективного використання фінансових ресурсів міста.

Скоріш за все, частину бюджетних коштів знову буде просто-напросто переведено на наступний бюджетний рік. Це буде супроводжуватися знеціненням національної валюти, а отже, на ці кошти можна буде зробити менше ремонтів, виконати менший обсяг робіт, закупити менше обладнання тощо".

Крім того, свободівці навели деякі цифри використання владою бюджету в поточному році, які говорять про неефективність його виконання:

- Реалізація видатків на капітальні ремонти за 9 місяців перебуває на рівні 51, 7 %;

- за кодом, який позначає реконструкції та реставрації ‒ взагалі 31, 5 %;

- освоєння коштів субвенції на відшкодування вартості лікарських засобів для соціально незахищених громадян становить 41, 7% річного плану;

- програму "Здоров'я киян" профінансовано на 40 %;

- компенсацію пільгового проїзду для громадян реалізовано на 31 %;

- відшкодування частини видатків на заходи енергозбереження для ОСББ і ЖБК (8, 3 %);

- ремонт об'єктів житлового господарства здійснено на 32, 2 %;

- збереження пам'яток культури профінансовано на 15 %;

- програму використання і охорони земель профінансовано на 2, 2 %.

"Влада хоче поспіхом ухвалити бюджет на наступний, 2018 рік фактично протягом тижня. Звісно, ухвалювати такий важливий документ без детального вивчення не можна. Тим паче, через те, що в бюджетній царині дуже багато проблем", ‒ продовжив аналіз бюджетного процесу Юрій Сиротюк.

"Навіть поверховий аналіз проекту бюджету демонструє ці проблеми. Одна з них ‒ це недостатнє наповнення. Зокрема, є проблема із податком на доходи фізичних осіб ‒ ПДФО.

Незважаючи на підвищення мінімальної платні з нового року, Київ отримає менше надходжень від ПДФО у 2018 році, ніж у 2017-му. Різниця становить близько 120 мільйонів гривень.

На жаль, влада не відстояла інтересів киян перед державною владою та не добилася змін Бюджетного кодексу в частині розподілу ПДФО", ‒ підсумував націоналіст.

Також свободівці нагадали владі про їхню обіцянку розв'язати проблему з надходженнями від сплати за паркування. За їхніми словами, повноцінної боротьби з корупцією тут не відбувається. Ба більше, ситуація лише погіршується.

"Якщо в 2017 році було закладено 58 млн. доходів із парковок (виконано реально 50 %), то в 2018-му пропонується взагалі 24 млн. Тобто є відверта брехня й тіньова готівка продовжує йти до рук корупціонерів, а не в бюджет",‒ зазначив Олег Чернецький.

Прес-служба Київської міської організації ВО "Свобода"