ВО "Свобода"

ENG

28 листопада 2017
Фракція "Свободи" ініціювала звернення Київради щодо необхідности збереження служби екстреної медичної допомоги
Фракція "Свободи" ініціювала звернення Київради щодо необхідности збереження служби екстреної медичної допомоги

28 листопада 2017 року під час пленарного засідання Київської міськради депутати підтримали ініціятиву фракції ВО "Свобода" щодо звернення до уряду, а також до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо ситуації, яка склалась після затвердження змін у переліку медичних професій, які набули чинності відповідно до наказів Міністерства охорони здоров'я України та Міністерства економічного розвитку.

Документ передбачає скасування таких професій: "Лікар-терапевт дільничний", "Лікар-терапевт підлітковий", "Фельдшер з медицини невідкладних станів" тощо. Натомість мають з'явитися нові посади: "Парамедик", "Екстрений медичний технік", "Інструктор з надання першої допомоги" та деякі инші.

"Ці реформи суперечать щонайменше 40 законодавчим актам України, накази однозначно вносять плутанину і низку юридичних колізій, а скасовані наказами лікарські посади, відповідно до законодавства, є чинними", ‒ заявив депутат Київради, голова комісії з питань охорони здоров'я та соціяльного захисту Олег Гелевей.

Також свободівець наголосив, що ці зміни не погоджені з профспілками, а виключення посади "Фельдшер з медицини невідкладних станів" взагалі ставить під загрозу систему екстреної медичної допомоги в Україні: "Нові посади, які начебто мають стати на заміну нинішнім, не передбачають медичної освіти, що взагалі унеможливлює надання медичної допомоги. Ми хочемо привернути увагу центральних органів влади до цієї ситуації. Потрібно зберегти службу екстреної медичної допомоги".

Прес-служба Київської міської організації ВО "Свобода"