ВО "Свобода"

ENG

2 листопада 2017
"Свобода" вимагає виправдального вироку для прикордонника Сергія Колмогорова
"Свобода" вимагає виправдального вироку для прикордонника Сергія Колмогорова

2 листопада 2017 року мало відбутися судове засідання Вищого спеціалізованого суду України у справі прикордонника, учасника російсько-української війни Сергія Колмогорова. Кількасот українців прийшли підтримати військового та вимагали виправдального вироку для нього. Серед пікетувальників суду були, зокрема, й представники ВО "Свобода".

Нагадаємо, що суд першої інстанції засудив Сергія Колмогорова на 13 років за те, що він під час несення служби виконував свої безпосередні обов'язки. Інцидент стався 2014 року на блокпосту біля Маріуполя. Колмогоров відкрив вогонь на ураження по автомобілю, який намагався прорватися через українських військових на повній швидкості. У результаті загинула пасажирка, а сам водій написав заяву і втік спочатку на окуповану територію України, а згодом ‒ у Росію.

"Це неприйнятно, що український суд оголосив такий вирок військовому за те, що він виконував свою роботу і діяв згідно зі статутом. Ми вимагаємо скасування вироку суду першої інстанції. Від цього рішення насправді залежить доля війни. Адже якщо солдати боятимуться стріляти, як передбачає статут, то "зелені чоловічки" можуть безперешкодно проривати кордон де завгодно, по суті не отримуючи жодної протидії", ‒ заявив під час пікетування суду свободівець Олександр Аронець.

Судове засідання не відбулося через неявку сторони обвинувачення ‒ прокурорів. Наступне засідання відбудеться в понеділок 6 листопада 2017 року об 11:00. Запрошуємо всіх небайдужих українців прийти й підтримати Сергія Колмогорова. Адреса суду: вул. Пилипа Орлика, 4а.

Прес-служба Київської міської організації ВО "Свобода"