ВО "Свобода"

ENG

25 липня 2017
У Києві вшанували пам'ять розстріляного німецькими окупантами Мирона-Орлика
У Києві вшанували пам'ять розстріляного німецькими окупантами Мирона-Орлика

25 липня 2017 року Київська міська організація Всеукраїнського об'єднання "Свобода" вшанувала Дмитра Мирона-Орлика, крайового провідника Організації Українських Націоналістів, одного з провідних ідеологів українського націоналізму.

Захід відбувся на перетині вулиць Богдана Хмельницького і Лисенка, біля Національної опери України, де у перестрілці з гестапівцями 25 липня 1942 року героїчно загинув Дмитро Мирон-Орлик. На місці загибелі нині встановлена меморіяльна дошка.

На вшануванні були присутні заступник Голови ВО "Свобода" Юрій Сиротюк, народний депутат України Юрій Левченко, директор Інституту українознавства Богдан Галайко, заступник голови Українського інституту національної пам'яти Володимир Тиліщак, командир "Легіону Свободи" Олег Куцин та побратими-свободівці.

"Дмитро Мирон-Орлик представляє залізне покоління незламних українців, які кинули виклик усім ворогам у роки Другої світової війни. Це покоління Степана Бандери, Романа Шухевича та тих борців за свободу України, які у складних умовах боролися за побудову Української самостійної соборної держави на засадах безкомпромісного українського націоналізму. Вони кинули виклик двом найбільших хижакам ‒ Сталіну й Гітлеру, які зійшлися в Україні. Націоналісти з першого дня війни почали проголошувати українську незалежність й своєю боротьбою довели, що нація, яка тримається своєї ідеї, яка не вірить у чужі сили й не несе чужих ідей з чужого поля, має більші перспективи, ніж нації, які не тримаються націоналізму. Доказом цього є факт існування сьогодні Української держави, ідею незалежности якої наше покоління відродило у 1991 році, а донесли її крізь совєцьку добу такі видані діячі, як Дмитро Мирон-Орлик", ‒ зазначив під час заходу Юрій Сиротюк.

Також свободівець додав, що молоду покоління має винести урок з помилок минулого й будувати Україну на засадах націоналізму.

Прес-служба Київської міської організації ВО "Свобода"