ВО "Свобода"

ENG

1 червня 2017
З ініціятиви "Свободи" Київрада надала бійцям-добровольцям усі пільги, передбачені для учасників бойових дій
З ініціятиви "Свободи" Київрада надала бійцям-добровольцям усі пільги, передбачені для учасників бойових дій

1 червня 2017 року Київська міська рада 89-ма голосами підтримала проєкт рішення, підготовлений фракцією ВО "Свобода", і надала добровольцям пільги, передбачені для учасників бойових дій. Проєкт передбачає надання статусу бійців-добровольців російсько-української війни особам, що проживають у Києві, які перебувають або перебували у складі добровольчих формувань та брали участь у бойових діях на сході України, але в подальшому не ввійшли до складу Збройних Сил або правоохоронних органів.

"Сьогодні Київрада пройшла тест на честь ‒ хоч і з запізненням, але визнала воїнів-добровольців і надала їм пільги, передбачені для учасників бойових дій. Це визнання потрібне не самим добровольцям, воно потрібне передусім владі. Ті, хто йшов на війну 2014 року, як і ті, що йшли у 1942-44 роках, ішли не за визнанням, не за грошима й пільгами ‒ вони захищали націю й Українську державу", ‒ підкреслив керівник фракції "Свободи" в Київраді Юрій Сиротюк.

Зазначимо, що Київ долучився до понад 20 обласних центрів, які вже визнали бійців-добровольців і надали їм рівні права з усіма героями московсько-української війни.

Нагадаємо, що відповідний проєкт рішення фракція націоналістів зареєструвала ще 28 вересня 2016 року. Документ докладно врегульовує процедуру надання статусу бійця-добровольця, зокрема пропонується створити спеціяльну комісію Київської міськради, яка опікуватиметься питанням надання статусу бійця-добровольця та урівняє права учасників бойових дій та бійців-добровольців московсько-української війни. Крім того, передбачено звернутися до Верховної Ради України щодо законодавчого врегулювання та встановлення процедури надання статусу, обсягу соціяльних пільг та гарантій бійцям-добровольцям, які не ввійшли до складу ЗСУ або правоохоронних органів України.

Прес-служба Київської міської організації ВО "Свобода"