ВО "Свобода"

ENG

24 травня 2017
За ініціятиви Олега Гелевея в Києві обговорили проблеми реформування медицини
За ініціятиви Олега Гелевея в Києві обговорили проблеми реформування медицини

24 травня 2017 року в сесійній залі Київради відбувся круглий стіл з питань розробки київської міської програми з охорони здоров'я та медичного забезпечення населення. Ініціював захід голова постійної комісії Київради з питань охорони здоров'я та соціяльного захисту свободівець Олег Гелевей.

Під час круглого столу виступили провідні фахівці медичної галузі. Було порушено дуже гострі питання щодо реформування системи охорони здоров'я в Україні. За результатами обговорення учасники ухвалили резолюцію щодо відсутности в Україні національної стратегії розвитку системи здоров'я та необхідности її затвердження на законодавчому рівні.

Зокрема, в документі наголошено, що сьогоднішні зміни системи охорони здоров'я нічим іншим як "латанням дірок", назвати не можна. На переконання учасників дискусії, ніякої критики не витримує й Постанова Кабінету Міністрів про госпітальні округи.

"Країна в одинадцяти регіонах поділена на ці округи, але ще не завершено територіяльну адміністративну реформу. Оскільки не до кінця сформовано територіяльні об'єднані громади, немає зв'язку госпітальних округів із первинною медичною допомогою, зокрема сімейними лікарями", ‒ зазначив Олег Гелевей.

Також свободівець додав, що госпітальні округи формує госпітальна рада, яка має велику відповідальність, але не має повноважень, оскільки є дорадчим органом. Тому Кабінет Міністрів має скасувати це положення про госпітальні округи та розробити нове, наповнивши його іншим змістом.

Під час обговорення було гостро порушено й питання про професійні медичні огляди та медичне страхування. Розглядалися різноманітні варіянти страхування. Учасники дійшли висновку, що на сьогоднішній день повномасштабне медичне страхування по всій країні здійснювати не можна, а треба розробити його як пілотний проєкт в окремому регіоні.

Жорсткій критиці було піданно й ті реформи, які сьогодні впроваджують у первинній ланці медичного забезпечення населення та в роботі сімейних лікарів.

Наостанок учасники круглого столу запропонували всім місцевим радам ухвалити на сесіях резолюції і звернутися до Верховної Ради та Кабінету Міністрів України з вимогою розробити та затвердити на законодавчому рівні Національну стратегію розвитку системи охорони здоров'я.

Прес-служба Київської міської організації ВО "Свобода"