ВО "Свобода"

ENG

17 травня 2017
Київрада розгляне питання надання бійцям-добровольцям пільг, передбачених для учасників бойових дій
Київрада розгляне питання надання бійцям-добровольцям пільг, передбачених для учасників бойових дій

17 травня 2017 року комісія Київради з питань охорони здоров'я одностайно підтримала проєкт рішення фракції ВО "Свобода", яким передбачено надання статусу бійців-добровольців московсько-української війни особам, що проживають у Києві і які перебувають або перебували у складі добровольчих формувань та брали участь у бойових діях на сході України, але в подальшому не ввійшли до складу ЗСУ або правоохоронних органів.

Виступаючи на засіданні комісії, голова фракції націоналістів Юрій Сиротюк, який є співавтором цього проєкту рішення, зазначив, що більшість українських міст уже офіційно прирівняли добровольців до вояків московсько-української війни.

"Приводом для ініціювання цього рішення став факт трагічної загибелі 30 січня 2016 року на шахті "Бутівка" бійця батальйону "ОУН" Анатолія Гаркавенка. Він був добровольцем і не мав пільг, у держави не знайшлося коштів, аби перепоховати його. Тоді виникла ідея такого проєкту рішення.

Сьогодні понад 20 обласних центрів уже визнали бійців-добровольців і надали їм рівні права з усіма героями московсько-української війни, у тому числі Одеса й Харків, а Київ лишається одним з небагатьох міст, де воїни-добровольці не мають належного статусу", ‒ зазначив свободівець.

Керівник фракції ВО "Свобода" закликав підтримати рішення й надати необхідні кошти та з повагою поставитися до тих, хто захищає мирне життя у Києві.

Проєкт рішення підтримали й громадські активісти, зокрема керівник служби соціяльного захисту добровольців Анастасія Римар та боєць-доброволець Іван Кобзар, який воював у батальйоні "ОУН". Вони закликали невідкладно підтримати свободівську ініціятиву й проголосувати за неї на найближчій сесії.

Нагадаємо, що документ докладно врегульовує процедуру надання статусу бійця-добровольця: svoboda.org.ua

Прес-служба Київської міської організації ВО "Свобода"