ВО "Свобода"

ENG

23 березня 2017
Свободівці відстояли у суді землю для київської громади
Свободівці відстояли у суді землю для київської громади

23 березня 2017 року Київський апеляційний господарський суд відмовив компанії-забудовнику повернути ласий шматок землі біля парку "Феофанія". Ділянка за рішенням суду залишиться у комунальній власності й з ініціятиви депутатів Київради від ВО "Свобода" Олега Гелевея та Ігоря Мірошниченка там буде створено парк відпочинку.

Мова йде про дві земельні ділянки загальною площею 4, 5 га у Голосіївському районі поруч із парком "Феофанія" на вул. Метрологічній, 14-д. На цій землі ТОВ "Конкорд-К" і ТОВ "Компанія "Наш дім", які ЗМІ пов'язують з одіозним скандальним забудовником Василем Хмельницьким, на підставі договорів оренди планували збудувати чергові висотні будинки. Місцеві мешканці виступили проти такої ініціятиви. До небайдужих активістів долучилися й свободівці. Аби поновити свої майнові права на землю, представники забудовника подали позов до суду, щоб визнати недійсними рішення Київради щодо розірвання цього договору оренди землі. На стороні громади спільно з міською радою виступив юрист Київської міської організації ВО "Свобода" Радислав Дутка, який відстояв у судах першої та другої інстанцій право киян на зелену зону.

Крім того, депутати Київради від ВО "Свобода" Олег Гелевей та Ігор Мірошниченко зареєстрували проєкт рішення, яким цим земельним ділянкам буде надано статус парку відпочинку, що фактично унеможливить будь-які будівельні роботи на них.

Один з авторів проєкту рішення Ігор Мірошниченко зауважив: "Забудовники подали до суду на Київраду й програли. Сьогодні відбулося засідання апеляційного суду, на якому у задоволенні позовних вимог фірмі "Конкорд-К" було відмовлено. Таким чином, судове рішення є підтвердженням того, що земля є комунальною і ми можемо створювати там парк. Відповідний проєкт рішення вже поданий на розгляд земельної комісії Київради. Якщо ми створимо там парк, то у такий спосіб остаточно захистимо цю землю від забудов".

Прес-служба фракції ВО "Свобода" у Київській міській раді