ВО "Свобода"

ENG

15 березня 2017
У Києві націоналісти протестували проти ухвалення нового Трудового кодексу
У Києві націоналісти протестували проти ухвалення нового Трудового кодексу

15 березня 2017 року ВО "Свобода", "Національний корпус" та представники профспілок пікетували парламентський Комітет із питань соціальної політики. Протестувальники висловили вимогу не вносити проект Трудового кодексу на друге читання у Верховній Раді. Націоналісти впевнені, що ухвалення цього документу суттєво обмежить гарантії трудових прав українців.

Як зазначають активісти, документ передбачає збільшення робочого тижня, який зараз триває 40 годин, та робочого дня. Також проект звужує права профспілок на захист і представництво прав трудових колективів, розширює адміністративний контроль, запроваджує відеонагляд за робочим місцем і комп'ютером працівника, погіршує права працівників при звільненні й отриманні роботи тощо.

"Ліберальна більшість Порошенка-Гройсмана-Парубія ‒ "БПП", "Народного фронту" та інших ‒ хоче ухвалити проект Трудового кодексу, який написали депутати минулого скликання від Партії регіонів Хара, Стоян та Сухий. Ми вважаємо, що цей документ фактично робить з українців рабів і суттєво обмежує їхні трудові права. Ми вимагаємо, аби Комітет соцполітики не ставав на сторону олігархів, на чию користь розроблено проект Трудового кодексу, і не вносив документ на друге читання", ‒ заявив під час заходу заступник голови Київської міської організації ВО "Свобода" Юрій Ноєвий.

Своєю чергою, народний депутат України Андрій Іллєнко зазначив: "Попре те, що під час Революції гідності однією з основних вимог була боротьба з олігархатом, по факту відбулося навпаки ‒ олігархізація держави тільки збільшилася. Проект цього кодексу стане інструментом для тотального контролю за найманими працівниками".

Також націоналіст додав, що після пікету він разом з іншими народними депутатами підуть на засідання Комітету.

Прес-служба Київської міської організації ВО "Свобода"