ВО "Свобода"

ENG

11 березня 2017
Василя Зозулю призначено командиром Київського "Легіону Свободи"
Василя Зозулю призначено командиром Київського "Легіону Свободи"

11 березня 2017 року відбулися установчі збори Київського "Легіону Свободи". У роботі зібрання, зокрема, взяли участь лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок та народний депутат України Андрій Іллєнко. Під час заходу командир "Легіону Свободи" Олег Куцин призначив керівництво організації, а також нагородив комбатантів та волонтерів.

Керівником Київського "Легіону Свободи" із найкращими характеристиками було призначено добровольця "Карпатської Січі" Василя Зозулю. Його заступниками було призначено легіонерів Юрія Матею та Ярослава Люти.

Олег Куцин окреслив коло завдань, які стоять перед легіоном. Серед них ‒ соціяльна, ідеологічна, мобілізаційна та політична складові.

"Роль ідеології на фронті колосальна. На моїх очах не один підрозділ із десятків немотивованих чоловіків після серйозної просвітницької, ідеологічної роботи перетворювався на дисципліноване якісне формування. Власне, це один із вирішальних факторів, який несуть із собою націоналісти-комбатанти "Легіону Свободи" на фронті.

У цивільному житті легіонери мають роботи не менше, тому запрошую до активної роботи", ‒ закликав командир "Легіону Свободи".

"Не ми обираємо час, коли народжуватися. Наше завдання ‒ не змиритися з цим, а визначити для себе життєву місію. Тому долучайтеся до роботи легіону. Зараз ми активно провадимо вишкільний та ідеологічний напрямки, розвиток инших потребує ваших зусиль", ‒ зазначив щойнопризначений керівник київського легіону.

Із привітальним словом виступив голова Київської міської організації ВО "Свобода" Петро Кузик: "Багатьох із вас я бачив в окопах, знаю про бойові подвиги багатьох, тому щасливий, що "Легіон Свободи" єднає нас усіх у роботі й що ми, націоналісти, є фактором українських силових структур".

За жертовне волонтерство на зборах нагородили протоієрея УПЦ КП Романа Маланя, Любов Черкашину, отця Віталія Матіящука, Ганну Богданець, Людмилу Карп, Олену Головань та київський осередок Об'єднання українок "Яворина".

Також від імени Патріарха Філарета було нагороджено відзнаками Української православної церкви Київського патріярхату за жертовність і любов до України Сергія Аксанюка, Володимира Бохняка, Василя Зозулю, Ярослава Лисенка, Сергія Миронюка, Олексія Несіна, Дениса Попова, Дмитра Пульмановського, Олексія Терещенка, Ігоря Ткачова, Андрія Шияна, Анастасію Сергєєву, Тараса Ткаченка, Костянтина Ференця.

"Ситуація на фронті та в державі залежить від політики, яку здійснює влада. Зараз ми заради нації і збереження держави виконуємо чималий шмат чорнової роботи. Але розуміємо, що їхня тактика саме в цьому й полягає ‒ використовувати наявну ситуацію заради власної наживи, використовувати ветеранів заради власного прикриття на виборах. Зараз комбатанти в парламенті повністю маргіналізовані. Тому наша задача ‒ цю ситуацію змінити, зокрема через ефективну роботу "Легіону Свободи". Нас цікавить повна влада в країні заради розбудови соціяльно й національно справедливої держави, яка зможе дати відсіч ворогу раз і назавжди", ‒ зазначив, своєю чергою, народний депутат-свободівець Андрій Іллєнко.

Захід закінчився мотивуючим виступом лідера гурту "Тінь Сонця" Сергія Василюка.

Воєнна прес-служба ВО "Свобода"