ВО "Свобода"

ENG

14 лютого 2017
"Свобода" анонсувала масштабну акцію народної люстрації
"Свобода" анонсувала масштабну акцію народної люстрації

14 лютого 2017 року Всеукраїнське об'єднання "Свобода" пікетувало Окружний адміністративний суд Києва з вимогою звільнити Павла Вовка з посади голови суду. Протестувальники наголосили: у країні фактично не здійснено люстрацію суддів, а судова гілка влади замість гарантування дотримання законности обслуговує інтереси влади. Очільник Київської "Свободи" й депутат столичної міськради Петро Кузик оголосив про початок масштабної акції народної люстрації.

Під час заходу свободівці наголошували, що в цьому ж суді й далі працює суддя Віктор Данилишин, який фактично ухвалив рішення про заборону Майдану, на основі чого було розігнано студентський протест. На акцію активісти принесли плакат, на якому суддя Павло Вовк зображений як маріонетка, якою керують президент Порошенко та одіозний Сергій Ківалов, у якого Павло Вовк свого часу працював помічником. Також націоналісти доправили до суду сміттєвий бак ‒ символ люстрації ‒ із зображенням на ньому судді Вовка та підписом "недолюстрований пес режиму".

Голова київського осередку "Свободи" Петро Кузик заявив, що український народ пам'ятає про незаконні рішення не лише суддів, а й усіх представників режиму Януковича. За його словами, настане час, коли люди постукають у хати й кабінети усіх нелюстрованих слуг антинародного режиму, та анонсував масштабну акцію народної люстрації.

"Зараз вони сидять у шкіряних кріслах на своїх посадах. Далі буде більше ‒ доводитимуть, що ті, хто був на Майдані, чинили незаконно. Однак ми нині тут, щоби нагадати цим негідникам, що ніхто не забутий, ми прийдемо до кожного ‒ кожен відповідатиме за свої діла й буде покараний. У них єдиний шлях ‒ стати на коліна перед народом України й покаятися за злочини, або народ їх переслідуватиме.

Ми розпочинаємо масштабну й тривалу акцію народної люстрації. Згадаємо кожного покидька, який коїв злочини проти Майдану. Не має значення, чи це суддя, чи це чиновник-посіпака Януковича, чи міліціянт, який віддавав незаконні накази. Кожен буде відповідати ‒ нехай вони не розслабляються, бо люди про них не забули!" ‒ заявив Петро Кузик.

Прес-служба Київської міської організації ВО "Свобода"