ВО "Свобода"

ENG

9 лютого 2017
За наполяганням "Свободи" голови РДА у Києві звітуватимуть перед громадою
За наполяганням "Свободи" голови РДА у Києві звітуватимуть перед громадою

9 лютого 2017 року на пленарному засіданні Київської міської ради депутати ухвалили рішення "Про громадський звіт щодо роботи районних державних адміністрацій". Авторами документу є депутати-свободівці Петро Кузик, Юрій Сиротюк, Володимир Бохняк та Михайло Буділов.

Рішення передбачає, що голови усіх десяти районних державних адміністрацій столиці один раз на півріччя презентуватимуть громадський звіт про роботу РДА.

"Члени територіяльної громади відповідного району міста Києва повинні володіти чіткою інформацією про поточний стан виконання повноважень відповідною районною в місті Києві державною адміністрацією. Це дасть можливість громаді впливати на дії РДА та співпрацювати з нею в режимі діалогу", ‒ зазначив Михайло Буділов.

Також, за словами депутата, звітування двічі на рік запобігатиме корупції у відповідних адміністраціях, сприятиме здійсненню повноважень посадових осіб більш відкрито, прозоро та ефективно.

Крім того, в рішенні передбачено, що на вимогу територіяльної громади, за умови надання більше 1/10 підписів від складу мешканців відповідного району або на вимогу 1/3 від складу депутатів Київради, обраних у виборчих округах в межах відповідного району, звіти можуть відбуватися позачергово.

Місце, дата і час проведення таких звітів будуть публікуватися як мінімум за тиждень до заходу на офіційних інтернет-ресурсах міської влади.

Нагадаємо, що Київ лишається одним із небагатьох міст, де не діють районі ради. Свободівці неодноразово виступали за те, аби відновити цей важливий інструмент місцевого самоврядування, адже це передбачено Конституцією України. На переконання націоналістів, рішення про звітування голів РДА дозволить трохи заповнити безодню між представниками влади та громадою в районах столиці.

Прес-служба фракції ВО "Свобода" у Київській міській раді