ВО "Свобода"

ENG

9 лютого 2017
З ініціятиви "Свободи" у Києві розроблять план заходів щодо вшанування українців, які загинули від рук окупантів
З ініціятиви "Свободи" у Києві розроблять план заходів щодо вшанування українців, які загинули від рук окупантів

9 лютого 2017 року Київська міська рада ухвалила рішення "Про вшанування на території міста Києва пам'яті жертв українського народу від окупаційних режимів". Авторами документу є депутати-свободівці Юрій Сиротюк, Володимир Бохняк та Богдан Бенюк.

Документ направлений на відновлення історичної справедливости, збереження української національної пам'яти, вшанування українців, які загинули від рук окупантів, зазначається у пояснювальній записці до рішення.

"Київ ‒ перше місто в Україні, яке ухвалило таке рішення. Воно засвідчує, що українці у часи Другої світової війни були не агресорами і не злочинцями, а тими, кого було піддано агресії з боку різних окупаційних режимів. Вшановуючи усіх загиблих у Другій світовій війні, ми чомусь забуваємо про мільйони українців, які на своїй землі гинули за право жити незалежно. Цим рішенням, зокрема, пропонується вшанувати пам'ять про тих українців, які загинули ще у березні 1939 року ‒ вони були розстріляні угорськими й німецькими тоталітарним режимами. Відповідь Київради стала відповіддю на ту кричущу політику дифамації й обвинувачення українців у найрізноманітніших злочинах Другої світової війни", ‒ заявив Юрій Сиротюк.

Також націоналіст зазначив, що українці ніколи не воювали на чужій землі, лише відстоювали свою незалежність.

Прес-служба Київської міської організації ВО "Свобода"