ВО "Свобода"

ENG

9 лютого 2017
З ініціятиви "Свободи" Київрада вимагає залишати столиці 100% прибутку від податку на доходи фізичних осіб
З ініціятиви "Свободи" Київрада вимагає залишати столиці 100% прибутку від податку на доходи фізичних осіб

9 лютого 2017 року Київська міська рада ухвалила рішення про звернення до центральних органів влади щодо внесення змін до Б'юджетного кодексу України з метою залучати до столичного б'юджету 100 відсотків прибутку від податку на доходи фізичних осіб (ПДФО). Проєкт розробив депутат від ВО "Свобода" Олег Чернецький у співавторстві з депутатами-свободівцями Юрієм Сиротюком та Богданом Бенюком.

Саме ПДФО є основою для формування місцевих б'юджетів. Відповідно до Б'юджетного кодексу, в Державний б'юджет зараховується 60 відсотків ПДФО, який адмініструється в Києві. Водночас усі инші громади перераховують державі лише 40 відсотків, натомість окуповане Російською Федерацією місто Севастополь отримало від держави право залишати в місцевому б'юджеті всі надходження від ПДФО.

"У громад часто відбирають фінансові ресурси. Яскравим прикладом є ситуація, яка склалася із відверто несправедливим та непропорційним розподілом надходжень ПДФО між Державним б'юджетом України та б'джетом міста Києва.

На тлі загальних декларацій і заяв про децентралізацію влади ситуація в Києві виділяється особливо помітно як у царині б'юджету, так і в галузі територіяльної організації влади. Керівництво районами у місті здійснюють посадові особи, яких призначає Президент, а обирають громадяни шляхом волевиявлення на виборах", ‒ заявив співавтор рішення Олег Чернецький.

"Позбавлення Києва левової частки надходжень ПДФО та направлення її до Державного б'юджету жодним чином не підтверджує озвучених намірів щодо забезпечення фінансової спроможности територіяльних громад та їхнього сталого економічного розвитку. Такий підхід тим паче позбавлений логіки через те, що, крім цього, Київ виконує столичні функції, які спричиняють додатковий тиск на місцевий б'юджет", ‒ зазначив свободівець.

Прес-служба фракції ВО "Свобода" у Київській міській раді