ВО "Свобода"

ENG

2 лютого 2017
У Києві розпочалися "IV Бандерівські читання"
У Києві розпочалися "IV Бандерівські читання"

Близько 50 науковців, політиків, політологів, філософів, істориків та бійців московсько-української війни беруть участь у "Бандерівських читаннях" в Київському міському будинку вчителя 2 лютого 2017 року. Подія приурочена 100-річчю Української революції 1917-21 рр. та 75-ій річниці створення Української Повстанської Армії. На заході, який в Києві проводять уже четвертий рік поспіль, дискутують про мету, завдання, зміст та перспективи української національної революції. Організували "IV Бандерівські читання" Недержавний аналітичний центр "Українські студії стратегічних досліджень" та Науково-дослідний інститут українознавства.

Під час відкриття події до учасників із вітальним словом звернувся лідер Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Олег Тягнибок. Націоналіст подякував учасникам за розвиток націоналістичної наукової думки та наголосив на необхідності єднання українських націоналістичних рухів: "2017-й обіцяє бути роком важких випробувань. Фронт на сході може рухатися будь-якої миті в різні сторони. Міжнародна ситуація має ознаки погіршення для України. Владе демонструє абсолютну бездарність, анонсовані реформи зазнали повного провалу, а державу з'їдає корупція. І все це вимагає від націоналістичних організацій, націоналістичного середовища максимальної ідейної консолідованости та координації дій. Нині настав час показати приклад максимально тісної співпраці між собою заради того, щоби влада в Україні належала українським націоналістам і використовувалася для побудови соціально та національно справедливої держави".

Ініціатор "Бандерівських читань" директор НАЦ "Українські студії стратегічних досліджень", заступник Голови ВО "Свобода" Юрій Сиротюк зазначив, що метою читань є об'єднання представників правих рухів, інтелектуалів навколо ідеї завершення національної революції: "Наш захід не типовий хоча б тим, що в одному місці зібрані талановиті й імениті науковців, а поряд із ними представники практично всіх націоналістичних ватаг, ідеологи й практики націоналізму. Я переконаний, що теорія національної революції - це живий процес із реальними політичними наслідками, який водночас потребує глибокого аналітичного обґрунтування з погляду стратегічних, а не виключно операційних чи тактичних рішень".

Перед початком експертних дискусій організатори нагородили переможців Всеукраїнського конкурсу студентських та аспірантських наукових есе "Перспективи Української національної революції у ХХІ ст." Трьох переможців, якими стали Михайло Галущак, Ігор Загребельний та Тарас Попов, було нагороджено грамотами та преміями у розмірі 40 тисяч гривень. Нагородження провели директор НАЦ "УССД" Юрій Сиротюк, директор Науково-дослідного інституту українознавства Богдан Галайко, а також народний депутат України VII скликання свободівець Олександр Мирний, який є меценатом конкурсу. Варто зазначити, що двоє з переможців - Михайло Галущак та Тарас Попов - є учасниками московсько-української війни. До того ж, Тарас Попов досі бере участь у бойових діях і у зв'язку із загостренням ситуації на Сході не зміг прибути "Бандерівські читання". Нагороду конкурсантові буде передано згодом.

Прес-служба ВО "Свобода"