ВО "Свобода"

ENG

9 лютого 2015
Резолюція З'їзду ВО "Свобода" щодо вжиття негайних кроків протидії російській агресії
Резолюція З'їзду ВО "Свобода" щодо вжиття негайних кроків протидії російській агресії

Нерішучість нинішньої парламентсько-урядової коаліції та Президента у протидії російській агресії, цинічне небажання влади назвати речі своїми іменами, сподівання виключно на дипломатичні інструменти призвели до тяжких наслідків для України. Держава втратила значну частину своєї території, підірвано економіку країни, мільйони українців потрапили під окупацію, зазнають тиску, денаціоналізації, є прояви етнічних чисток. Саме існування Української держави та української нації опинилися перед загрозою.

Новий рівень загроз військового характеру, пов'язаний із масштабним вторгненням військ Росії та застосуванням регулярної армії у війні проти України, вимагає від влади держави здійснити низку невідкладних кроків.

З'їзд ВО "Свобода":

1. Вимагає розірвати дипломатичні відносини з державою-агресором Росією. Запровадити візовий режим та решту обмежувальних заходів щодо перетину українського кордону громадянами РФ. Накласти арешт на майно всіх компаній з російським капіталом чи часткою власности до повної сплати Росією компенсацій за військову агресію та грабунок Української держави та громадян, запровадити санкції щодо російських підприємств. Негайно звільнити інформаційний простір України від духовної та інформаційної окупації, подолати наслідки штучної русифікації. До кінця 2015 року уряд повинен реалізувати курс на подолання енергетичної та економічної залежности від Росії в усіх аспектах.

2. Вимагає негайно запровадити воєнний стан із метою встановлення єдиної системи керівництва державою, зосередження ресурсів, персонального керівництва та відповідальности безпосередньо Верховним Головнокомандувачем в умовах воєнного часу та оборони України. Негайно сформувати Ставку Верховного Головнокомандувача.

3. Ухвалює рішення про переведення діяльности Всеукраїнського об'єднання "Свобода" та членства на умови воєнного стану: створення комбатантського об'єднання "Легіон Свободи" з усіх свободівців, які в складі Збройних Сил України, Національної гвардії, спецпідрозділів МВС та добровольчих батальйонів беруть участь у війні з Росією; створення загонів територіяльної оборони народного резерву на базі місцевих осередків "Свободи" до району включно; за ухиляння без поважних причин від мобілізації ‒ автоматичне виключення з лав об'єднання; половину членських внесків ВО "Свобода" переводитиме у фонд допомоги постраждалим в українсько-російській війні.

4. Вимагає провести люстрацію, переатестацію та перевірку на детекторі брехні найвищого керівництва держави, Генштабу, Міністерства оборони, керівництва АТО та силових структур.

5. Вимагає встановити постійну цілодобову діяльність Кабінету Міністрів України з метою всебічного забезпечення оборони держави, виконання відповідних завдань Збройними Силами, усіма військовими формуваннями та правоохоронними органами та персональну відповідальність за саботаж і невиконання відповідних рішень. Жорстко присікати всі прояви корупції в ході спрямування та освоєння коштів на військові потреби.

6. Вимагає невідкладно вжити заходів задля посилення єдиного ефективного та оперативного керівництва всіма силами оборони України в районах ведення ними бойових дій (досі де-юре ними керує заступник голови СБУ, що є неприпустимим в умовах масштабного військового вторгнення Росії на сході України). Зазначене керівництво має бути негайно передано Генштабу ЗСУ. При цьому міністрів і керівників решти військових формувань та правоохоронних органів може бути залучено лише до планування їхніх дій, а не до управління ними в районах бойових дій.

7. Вимагає в максимально стислі терміни підготувати населення України до масштабної агресії з боку Росії та до оборони держави. Головним має стати прискорене формування потужних військових резервів. Слід бути готовими до проведення повної мобілізації.

8. Вимагає перевести економіку країни на воєнний стан із метою забезпечення Збройних Сил України всім необхідним. Повернення в державну власність підприємств, що забезпечують мобілізаційні завдання, військову, енергетичну, фінансову безпеку. Запровадження мораторію на відчуження стратегічної державної власности.

9. Вимагає невідкладно перейти від застосування в районах бойових дій батальйонних тактичних груп Збройних Сил України та решти військових формувань України до застосування відповідних бригад.

10. Вимагає, враховуючи високу ймовірність застосування Росією бойової авіації для завдання ракетно-бомбових ударів не лише по наших військових об'єктах, а й по об'єктах цивільної інфраструктури, підготувати бомбосховища по всій Україні, в першу чергу на території південної, північної та центральної України. Готувати населення для захисту від авіаційних ударів.

11. Вимагає особливу увагу приділити забезпеченню готовности до бойових дій, особливо до боротьби з розвідувально-диверсійними групами противника, у містах та селах означених регіонів. Для цього має бути прискорено формування загонів територіяльної оборони. Проведення вишколу і підготовки усього дорослого населення для протидії можливій широкомасштабній агресії Росії на всій території України. Забезпечення права патріотично налаштованих громадян застосовувати цивільну зброю. Вимагає створення народного резерву й легалізації добровольчих батальйонів.

Оскільки Росія не бере до уваги жодних дій України, окрім її збройного опору, санкції західних держав не є дієвими, а дипломатичні можливості на цей момент майже вичерпано, лише потужний збройний опір може зупинити Кремль від знищення України. За таких обставин єдиним шляхом примусити Росію відмовитися від агресії проти України є завдання збройним силам агресора таких уражень, які призведуть до великих людських втрат. Це стане фактором збереження України як незалежної держави. Українська армія не зупиниться до повного визволення всіх територій та громадян країни.

Слава Україні! Героям Слава!

Прес-служба Всеукраїнського об'єднання "Свобода"