ВО "Свобода"

ENG

21 листопада 2017
Олег Бондарчук: Закликаю земельну комісію Київради не порушувати законодавство України
Олег Бондарчук: Закликаю земельну комісію Київради не порушувати законодавство України

21 листопада 2017 року під час брифінгу в приміщенні Київської міської ради голова комісії Київради з питань законности, депутат від ВО "Свобода" Олег Бондарчук повідомив, що комісія, яку він очолює, розглянула останні рішення земельної комісії Київради й дійшла висновку, що ці рішення порушують закон та генеральний план столиці.

Йдеться про наступні документи:

1) Проект рішення Київської міської ради "Про затвердження детального плану території в межах проспекту Перемоги, вулиць Лагерної, Авіаконструктора Сікорського, залізничних колій, вулиць Тимофія Шамрила, Дорогожицької, Олени Теліги, Олександра Довженка";

2) Проект рішення Київської міської ради "Про затвердження детального плану території в межах вул. Васильківська, просп. 40-річчя Жовтня";

3) Проект рішення Київської міської ради "Про затвердження детального плану території в межах вул. Донецької, Повітрофлотського проспекту, вулиці Смілянської, вул. Фастівської та залізниці у Солом'янському районі м. Києва".

"Ми вивчили питання, які стали причиною скандалу на земельній комісії і дійшли до висновків, що матеріали проектів рішень містять рішення Архітектурно-містобудівної ради при Департаментів містобудування та архітектури ВО КМР (КМДА), у яких експертне середовище вказує на розбіжності проектних рішень пропонованих до затвердження детальних планів територій положенням чинного Генерального плану міста Києва.

В матеріалах детальних планів території із витягами з чинного Генерального плану міста Києва вбачаються факти перепрофілювання територій комунально-складських, промислових у території середньо- та багатоповерхової житлової забудови, тобто зміну функціонального призначення територій, визначену Генеральним планом міста Києва. Рішення порушують статті 17, 19 Закону України "Про регулювання містобудівної документації", ‒заявив Олег Бондарчук.

Постійна комісія Київміськради з питань дотримання законности, правопорядку та запобігання корупції дійшла висновку про невідповідність положень детальних планів територій, затверджених на засіданні земельної комісії 08.11.2017, чинному Генеральному плану Києва на період до 2020 року. Проєкти рішень Київської міської ради про затвердження детальних планів територій, що суперечать Генеральному плану м. Києва, є такими, що порушують вимоги чинного містобудівного законодавства, зазначається у висновку комісії.

"Ми рекомендуємо постійній комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування в подальшому утримуватись від розгляду і підтримки будь-яких проектів рішень про затвердження детальних планів територій, що суперечать Генеральному плану.

Окрім того, ми одностайно ухвалили рішення про необхідність звернення до Київського міського голови та правоохоронних органів щодо проведення відповідних службового та кримінального розслідувань законности дій головного архітектора Києва Олександра Свистунова, який свідомо, маючи відповідний експертний факт, ігнорує вимоги законодавства та подає депутатам на розгляд завідомо незаконні документи, які стають причиною бійок та протестів у Київраді", ‒ зазначив Олег Бондарчук.

Прес-служба Київської міської організації ВО "Свобода"