ВО "Свобода"

ENG

3 листопада 2017
Юрій Левченко: Такий занедбаний стан житлово-комунальної інфраструктури Києва складно пригадати
Юрій Левченко: Такий занедбаний стан житлово-комунальної інфраструктури Києва складно пригадати

З початку опалювального сезону і дотепер до мене кожного дня звертаються мешканці десятків будинків лише Шевченківського району зі скаргами на відсутність опалення. На сьогоднішній день будинки без опалення є в кожному районі столиці, втім щодо Шевченківського району ‒ ситуація просто катастрофічна. Для мешканців більш як трьохсот будинків, включаючи майже весь мікрорайон Нивки, опалювальний сезон так і не почався. А про відсутність місяцями гарячої води вже можна й не згадувати…

Крім того, що Ахметову банально не вигідно надавати послуги централізованого опалення належного рівня і його "Київенерго" всіляко відтягує час фактичної подачі тепла, є ще й питання аварій на тепломережах, через що й потерпають більшість будинків без опалення. Збільшення тарифів від "Київенерго" жодним чином не підвищило якість обслуговування. Через занедбані та зношені тепломережі подача тепла спричинила низку аварій і, зрештою, перекладка та ремонт мереж відбувається у аварійному режимі ПІСЛЯ настання опалювального сезону. Вже не перший рік бачимо, що "Київенерго", КМДА та керуючі компанії не хвилює питання підготовки будинків та відповідної інфраструктури до початку опалювального періоду.

Кияни справедливо стверджують, що такий занедбаний стан житлово-комунальної інфраструктури складно пригадати. Втім, ситуація стає дедалі гіршою, адже Кличко та його більшість в Київраді не роблять навіть мінімальних кроків для вирішення даної проблеми, а навпаки працюють на консервацію сьогоднішньої жахливої ситуації.

Замість того, щоб раз і назавжди попрощатись з ахметівським "Київенерго" та почати відновлення мереж, Кличко і його команда натомість продовжила з ним договір, який мав закінчитися цього року, ще до кінця цього опалювального періоду (facebook.com). Крім цього, сьогоднішня київська влада намагається знайти нового приватного "концесіонера", який продовжить знущатися з киян та виводити за кордон свої надприбутки.

Коли кличківська більшість в Київраді голосувала за продовження договору Ахметову, ми попереджали про такі наслідки. Вже не один рік ми наполягаємо на передачі контролю над тепло-енергетичним комплексом Києва громаді. Але вказівки "зверху" та бажання самозбагачення для Кличка та його провладної більшості важливіші за обов'язки перед громадою, й слід розуміти, що поки такі люди керуватимуть Києвом, нічого по-справжньому не зміниться в питаннях опалення та гарячої води (принаймні в кращу сторону…).

P. S. Раджу всім киянам, які зараз сидять без опалення, поцікавитися як голосував їхній депутат та/або партія, яку вони підтримують, в Київраді коли продовжували договір Ахметову в червні. Особливо прошу це зробити тих мешканців Нивок і Сирця, які мені іноді розповідають про те, які "хороші" Ялові та Бродські "бо вони майданчики та лавочки ставлять", а потім подумати чи варті ті лавочки ТАКОГО…

Юрій Левченко