ВО "Свобода"

ENG

23 травня 2017
Андрій Мохник: КСУ чекає вказівок Банкової щодо закону Ківалова-Калєсніченка
Андрій Мохник: КСУ чекає вказівок Банкової щодо закону Ківалова-Калєсніченка

23 травня 2017 року Конституційний Суд України в закритому режимі продовжує розглядати питання невідповідности Конституції "мовного" закону Ківалова-Калєсніченка. Зранку біля будівлі КСУ зібралися активісти ВО "Свобода" на пікет із вимогою скасувати українофобський документ, який у часи правління клану Януковича в незаконний спосіб протягнув парламент.

Націоналісти впевнені, що рішення вже готове, однак судді лише чекають на вказівку Президента Петра Порошенка, який, вочевидь, ще сам не вирішив, як вчинити з цим окупаційним законом. Про це під час пікетування заявив заступник Голови ВО "Свобода" Андрій Мохник.

"На сьогодні закінчилися всі етапи розгляду: були слухання, запрошували свідків, суддя доповідач відповідав на питання. Нині розгляд відбувається в нарадчій кімнаті. За суттю судді повинні ухвалити рішення щодо неконституційности закону Ківалова-Калєснічєнка. Але їх стримує одне: вони залежні від Банкової та чекають вказівки. В п'ятницю це рішення буде опубліковане, вступить у законну силу і закон "Ка-Ка" не буде діяти. Залежні від Банкової судді чекають на відмашку, аби проголосувати за таке рішення.

Тим часом "Свобода" не зупиняється. За цей час, що минув з останнього пікету, в Київській міській раді в першому читанні було ухвалено рішення про обов'язкове використання української мови в рекламних оголошеннях та вивісках, меню в кафе та ресторанах, а також в обслуговуванні в царині послуг", ‒ зазначив свободівець.

Прес-служба Київської міської організації ВО "Свобода"