ВО "Свобода"

ENG

3 лютого 2017
Юрій Сиротюк: Участь судді Бородія у процесі захисників Конституції може означати його лояльність до влади
Юрій Сиротюк: Участь судді Бородія у процесі захисників Конституції може означати його лояльність до влади

3 лютого 2017 року у зв'язку з неявкою учасників процесу Подільський районний суд Києва вкотре відклав розгляд справи захисників Конституції. Наступне судове засідання призначено на 14:00 28 лютого. Про це повідомив один із підозрюваних у справі заступник Голови Всеукраїнського об'єднання "Свобода", очільник націоналістичної фракції в Київраді Юрій Сиротюк.

Коментуючи перебіг судового процесу, націоналіст також наголосив, що суддя Бородій своєю участь у політичному процесі над захисниками Конституції може заробляти собі шанс на роботу у Верховному Суді України: "Сьогодні мало відбутися чергове засідання у справі захисників Конституції, однак у зв'язку з неявкою з невідомих причин потерпілих та хворобою двох адвокатів розгляд справи перенесли. Водночас здивувала поведінка судді, який наполягав на продовженні засідання, попри відсутність учасників процесу.

До того ж, з'явилася інформація про те, що суддя Бородій, який веде справу захисників Конституції, є кандидатом на посаду судді Верховного Суду України. Відповідно, саме його позиція в нашій справі може бути ознакою лояльности до влади і шансом стати суддею ВСУ. Якщо ця інформація правдива, то взагалі неприпустимою є участь людини, яка бере участь у конкурсі на посаду судді ВСУ, у цьому політичному процесі. Кінцеве рішення щодо конкурсу буде ухвалювати Вища рада правосуддя, яка перебуває під контролем Банкової, а тому сподіватися на незаангажоване рішення судді у справі захисників Конституції не доводиться.

Тому зрозумілою стала логіка щодо прискорення цього непростого судового процесу й позиція судді, який постійно стає на бік обвинувачення і намагається здійснювати певний тиск на сторону захисту".

Прес-служба ВО "Свобода"